Курсовая работа: Виготовлення деталей та їх класифікація
d = 20,000 мм
d = d - δ = 19,722 - 0,3 = 19,422 мм
d = d - δ = 17,112 - 0,9 = 16,212 мм
Визначаємо граничні та загальні припуски:
2Z = 0,33 мм
2Z = 2,61 мм
2Z = d - d = 20,000 - 19,422 = 0,578 мм
2Z = d - d = 19,422 - 16,212 = 3,21 мм
2Z = 2Z + 2Z = 0,33 + 2,61 = 2,94 мм
2Z= 2Z+ 2Z = 0,578 + 3,21 = 3,788 мм
Результати всіх розрахунків для зручності зводимо
у таблицю.
Таблиця 2.4
Технологічні переходи
обробки поверхні
|
Розрахун-
ковий
припуск, 2Zmin, мкм
|
Розрахунковий
розмір dр, мм
|
Граничний
розмір, мм
|
Граничний
розмір припуску, мм
|
dmax
|
dmin
|
2Zmin
|
2Zmax
|
Заготовка |
- |
17,112 |
17,112 |
16,212 |
- |
- |
Зенкерування |
2610 |
19,722 |
19,722 |
19,422 |
2,61 |
3,21 |
Розгортання |
330 |
20,052 |
20,052 |
20,000 |
0,33 |
0,578 |
Разом |
2,94 |
3,788 |
Розраховуємо припуск на лінійний розмір 12-0,1.
Маршрут обробки цього розміру: 1.фрезерування чорнове;
2. фрезерування чистове.
Для послідовної обробки протилежних поверхонь:
Zmin = Rzi-1 + hi-1
+ ΔΣi-1 + εί
Rz = 160 мкм; h = 200 мкм - для заготовки;
Rz = 32 мкм; h = 50 мкм - для фрезерування
чорнового;
Rz = 10 мкм; h = 15 мкм - для фрезерування
чистового.
ΔΣі-1 = = = 640 мкм = 0,64 мм
де: = 400 мкм
= 0,4 мм - відхилення від співвісності елементів, що штампуються у різних половинах
штампів табл.18 с.187 [4]
ΔΣ1 = ΔΣ
· 0,06 = 0,64 · 0,06 = 0,038 мм - для чорнового фрезерування;
ΔΣ11= ΔΣ
· 0,02 = 0,64 · 0,02 = 0,013 мм - для чистового фрезерування.
ε = 60 мкм - погрішність установки у пневматичних
лещатах попередньо обробленої заготовки.
Мінімальний припуск на механічну обробку (на бік):
а) припуск на чистове фрезерування
Z = 32 + 50
+ 38 + 60 = 180 мкм = 0,18 мм
На розмір 2Z =
2 ∙ 0,18 = 0,36 мм
б) припуск на чорнове фрезерування
Z = 160 +
200 + 640 + 60 = 1060 мкм = 1,06 мм
На розмір 2Z =
2 ∙ 1,06 = 2,12 мм
Розрахункові та граничні розміри:
l = l =
11,9 мм
l = l = l + 2Z = 11,9 + 0,36 = 12,26 мм
l = l = l + 2Z = 12,26 + 2,12 = 14,38 мм
l = 12,00 мм
l = l + δ = 12,26 + 0,3 = 12,56 мм
l = l + δ = 14,38 + 0,9 = 15,28 мм
Граничні та загальні припуски:
2Z = 0,36 мм, 2Z = l - l = 12,56 - 12,00 = 0,56 мм
2Z = 2,12 мм, 2Z = l - l = 15,28 - 12,56 = 2,72 мм
2Z = 2Z + 2Z = 0,36 + 2,12 = 2,48 мм
2Z = 2Z + 2Z = 0,56 + 2,72 = 3,1 мм
Отримані результати заносимо у таблицю 2.5.
Таблиця 2.5
Технологічні
переходи
|
Розрахун-ковий
припуск,
мкм
|
Розрахун-
ковий
розмір,
мм
|
Допуск,
мм
|
Граничний
розмір, мм
|
Граничне
значення
припуску, мм
|
lmax
|
lmin
|
2Zmax
|
2Zmin
|
Фрезер. чистове |
360 |
11,9 |
0,1 |
12,00 |
11,90 |
0,56 |
0,36 |
Фрезер. чорнове |
2120 |
12,08 |
0,3 |
12,56 |
12,26 |
2,72 |
2,12 |
Заготовка |
- |
14,2 |
0,9 |
15,28 |
14,38 |
- |
- |
Разом |
3,28 |
2,48 |
На основі наведених розрахунків будуємо схему графічного
зображення припусків і допусків на обробку отворів Ø20Н9 (+0,052).
Страницы: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
|